Web Tasarım Optimizasyonu

No Comments

basarı-seo

Web tasarım optimizasyonu başarılı bir SEO için şarttır. Çevrim içi dünya marka imajınız olsun istiyorsanız tasarım optimizasyonun önemi büyük. Web sitesi tasarlarken, SEO kurallarının doğrultusunda arayüz optimizasyonu yapılarak arama sonuçlarında öne çıkmak mümkün.

Teması ve arayüzü ile çok şık gözüken bir web sitesinde doğru SEO stratejisi uygulanmamışsa arama motoru sayfalarında yer alması beklenemez. Başarılı bir SEO için tasarımın da düzenlenmesi şarttır. Belirlediğiniz hedef kitle, sorunsuz tasarıma sahip web sitenize ulaşamıyorsa kesinlikle bir sorun var demektir.

Hem etkileyici bir tasarıma sahip, hemde başarılı SEO performansı gösteren bir site için nelere dikkat edilmelidir ?

Arayüz Tasarımı Optimizasyonu

Web sitesi yapım aşamasında karşımıza çıkan en büyük zorluk, görsel anlamda etkileyici ve başarılı SEO performansı aynı anda sağlayabilmektir. Birine diğerinden fazla odaklanmak sorunlara yol açabilir.

Dengeyi sağlayabilen web siteleri daha fazla göze çarpar. Arama motorları resmin kendisi üzerinden değil alttext üzerinden çalışır. Bu yüzden web sitesinde bulunan güzel bir fotoğraf SEO açısından bir şey ifade etmez. Arama sonuçlarında önde çıkmak istiyorsanız, eklenilen fotoğrafı anlatan uygun bir alttext girmeniz gerekir.

Web Site Yazı Karakteri

Web sitelerinin görsel etkisini arttırmak için sayfalara eyleme çağrı yani “call to action” ve manşet gibi grafik ögeleri eklenir. Bu ögeler imaj olarak uygulanır. Bu yüzden etkileyici yazı tipi iç rahatlığıyla kullanabilir ve bu yazı tiplerine istedikleri gibi gölge, gradyan gibi efektler uygulanabilir.

Fonts.com, Google, Typekit ve Font Deck gibi sitelerde bulabileceğiniz web yazı tipleri, işleri oldukça kolaylaştıracaktır. Bu yazı tipleri iyi tasarlanmış ve optimize edilmiş bir sitenin çatısını oluşturur.

Grafikte önemli olan her eklenilen görselin alttag anahtar kelimesinin girilmesidir. Bu anahtar kelimeler sabit metinlere göre daha az uzmanlık gerektiren seo optimizasyonudur.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

Hakkımızda

İşimiz bir WEB sitesi yapmaktan çok müşterilerimizin pazarlamasında etkinliği arttırmak. Bu yüzden biz işimizi “Pazarlamada Sıçrama Yaratmak”olarak tanımlıyoruz.

Ücretsiz teklif isteyin

Bir WEB sitesi yaptırmak , yada sitenizi yenilemek gibi bir niyetiniz varsa önce amacınızı tanımlayın. Böylece yaptıracağınız sitenin bir amacı olur , site bir işe yarar.

Diğer Yazılar