Google Arama Sonuçları Artık “Mobil Uyumlu” Öncelikli

No Comments

google_mobil_website-1320x564

Google, resmi bloğunda yayınladığı haberde, artık “mobil uyumlu sitelerin” arama sonuçlarında daha avantajlı olacağını açıkladı. 21 Nisan 2015’te yapılan algoritma düzenlemesi ile, artık mobil uyumlu siteler Google aramalarında daha üst sıralarda listelenecek.

Mobil trafiğin hızla artması ile bu düzenlemeye karar veren Google doğru bir karar almış görünüyor. Web sitenizin mobil uyumlu olup oldmadığını buradan test edebilirsiniz: Mobil Uyumluluk Testi

21 Nisan 2015’te başlatılan bu uygulama ile mobil uygulamaların içindeki sayfalar da arama sonuçlarında hızla yerini almaya devam ediyor.

Günümüzde web sitelerin mobil cihazlardan giriş oranı %50 civarında olması aslında sitelerin mobil uyumlu olmasının ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir. Google’ın bu trendi görmesi ve algoritmasını bu veri ışığında düzenlemesi oldukça mantıklı bir hareket oldu. Web site sahipleri için artık mobil uyumlu olmak hiç olmadığı kadar önemli. Yeni mobil uyumlu web sitesi yaptırmayı düşünürseniz, yardımcı olabiliriz. Hemen Bizimle İletişime Geçin.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

Hakkımızda

İşimiz bir WEB sitesi yapmaktan çok müşterilerimizin pazarlamasında etkinliği arttırmak. Bu yüzden biz işimizi “Pazarlamada Sıçrama Yaratmak”olarak tanımlıyoruz.

Ücretsiz teklif isteyin

Bir WEB sitesi yaptırmak , yada sitenizi yenilemek gibi bir niyetiniz varsa önce amacınızı tanımlayın. Böylece yaptıracağınız sitenin bir amacı olur , site bir işe yarar.

Diğer Yazılar