Arama Motoru Optimizasyonu

No Comments

Ziyaretçileri olmayan bir web sitesi, kuru arazi gibidir. Yararsız! Yani şimdi bir web sitesi yaptık, arkadaşlarınız ve aileniz dışında birileri bunu nasıl bulacak? Tabii ki Google ile olacak! Google sitemi nasıl indexler?

Sitenizin dizin durumunu kontrol edin. Herhangi bir alt klasörde çalışmadığından emin olun. Örneğin; www.siteadi.com/klasor-adi şeklinde değilde, www.siteadi.com olarak çalışmasını sağlayın.
Google :

google-arama-motoru

 

Google.com’a gidin ve site:http://www.siteadi.com/ adresinizi aratın. Eğer herhangi bir sonuç bulamazsa siteniz indexlenmemiş demektir.

 

1 ) Site kodlamasının yalın bir dil ile yazılmış olmasına dikkat edin.

2) Site içerisindeki title ve url adreslerinin seo uyumlu olmasına dikkat edin. Site içerisindeki başlık etiketlerinin olmasına ama yerinde kullanılmasına dikkat edin.

3)  Sitenizi Google‘a kaydettirin. https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=tr

4) Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım hesaplarınızda da sitenizin url adresini paylaşın. İndexlenmesinde etkisi büyük olur.

5)

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

Hakkımızda

İşimiz bir WEB sitesi yapmaktan çok müşterilerimizin pazarlamasında etkinliği arttırmak. Bu yüzden biz işimizi “Pazarlamada Sıçrama Yaratmak”olarak tanımlıyoruz.

Ücretsiz teklif isteyin

Bir WEB sitesi yaptırmak , yada sitenizi yenilemek gibi bir niyetiniz varsa önce amacınızı tanımlayın. Böylece yaptıracağınız sitenin bir amacı olur , site bir işe yarar.

Diğer Yazılar